Mantia

Përgaditja👇: Në një enë të thellë shtojm 10 gr. Maja buke, 1 lug e mesme sheqer, 250 ml. Uj i ngroht, 3 lugë vaj ulliri, 400 gr. Miell, 1 lugë e mesme krip i përziejm, formojm brumin dhe e lëm të pushoj 60 min. Në një tigan shtojm vaj, 300 gr. Gjoks pule, krip ,piper i zi dhe i skuqim. Pasi dyfishohet brumi e ndajm në 4 koleç dhe ja u japim formon e duhur i lyejm me vaj ulliri, gjoksin e pules dhe sipër kaçkaval ose mozarella. I pjekim 220 gradë për 20 min. Për çdo video më të re na bëni Subscribe kanalin ton. Bëni video share në profilet tuaja në facebook. Ju faleminderit Na ndiqni edhe në: Instagram: https://www.instagram.com/kuzhina_ealbes Facebook: https://www.facebook.com/kuzhinaealbes Twitter : https://twitter.com/HomemadeRecip Subscribe us: https://goo.gl/dK8HDv Për të na ndjekur me recetat e rradhës. For to follow us with our newest recipe. And if you like our video recipes Like, Share and Subscribe :) Ju faleminderit që na ndiqni. Thank you for following us.